استعلام بیمه شخص ثالث

استعلام بیمه

مواردی که باید درباره تمدید سریع و آسان بیمه خودرو بدانید

نکات ضروری تمدید بیمه شخص ثالث

چندین سال است که تمدید پوشش بیمه خودرو هنوز یک چالش بزرگ است. اما اگر بدانید که این فرآیند به اندازه‌ای که به نظر می‌رسد دشوار نیست، شگفت زده خواهید شد. در واقع توسعه اخیر خرید و تمدید آنلاین بیمه خودرو باعث شده است مالکان خودرو مزایایی را به دست بیاورند و همچنین پولی را پس انداز کنند.

با این حال، بعد از خرید یک پوشش خودرویی، بیمه تمدید آن اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر شما به دنبال تمدید پوشش بیمه فعلی خودروی خود هستید نکاتی آورده شده‌اند تا شما بتوانید فرایند تمدید خود را هموار کنید.

پیش از ادامه لازم به ذکر است که بیمه خودروی شخص ثالث توسط قانون در ایران اجباری شده است.

تمدید به موقع

اگر فراموش کردید که در تاریخ تعیین شده بیمه خودروی خود را تمدید کنید، در اولین زمان با شرکت بیمه ممکن تماس بگیرید و برای بررسی خودرویتان قراری را تنظیم کنید. بعد از تکمیل بررسی ممکن است بخواهید پوشش بیمه خودروی خود را تمدید کنید.

اگر پوشش بیمه خودروی شما منقضی شده است، نمی‌توانید بدون پرداخت جریمه آن را تمدید کنید. توصیه می‌شود که تا زمانی که بیمه شما تمدید نشده است و سند ملزومه را در دست ندارید، سوار خودرو نشوید.

اسناد

اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد قبلی بیمه‌نامه شما و اوراق مربوط به مطالبه آماده و در دسترس می‌باشند. بیمه‌کننده‌ها (شرکتهای بیمه) به این اسناد برای اطلاع از تاریخچه مطالبه و تخصیص پاداش “عدم دریافت خسارت” به پوشش تمدید شده نیاز پیدا خواهند کرد.

مطمئن شوید که اسناد مهم خودروی شما همانند کارت، سند، بیمه‌نامه و … در جای امن قرار دارند.

تمدید آنلاین

تمدید آنلاین پوشش بیمه (برای خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها) بهترین ویژگی در این روزها می‌باشد و به صرفه‌جویی در زمان و اجتناب از کاغذ بازی‌های زمان بر کمک می‌کند. به راحتی با تمام اسناد و اطلاعات لازم وارد وب‌سایت شرکت بیمه‌کننده خود شوید، با محاسبه نرخ حق بیمه، برای تمدید آن با اپراتور تماس بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات سابقه عدم خسارت بیمه‌نامه سال قبل و همچنین میزان دیه بیمه‌نامه سال جدید را به طور صحیح وارد کرده اید تا حق بیمه دقیق به شما نشان داده شود.

اما اگر شما بخواهید بیمه خودروی خود را به صورت آنلاین توسط بیمه‌ای دیگر تمدید کنید چه؟ کار کمی پیچیده است و باید وبسایت شرکت بیمه جدید از این امکان برخوردار باشد. در غیر اینصورت،‌ می‌توانید به صورت تلفنی و با ارسال عکس مدارک خودرو،‌ در شرکت بیمه جدید آن را تمدید کنید.

یادآور‌ی‌کننده‌ها

بعضی شرکتهای بیمه یادآور‌ی‌کننده‌هایی را در اختیار دارند که با ارسال پیامک یا تماس تلفنی، شرایطی را فراهم می آورند تا تمدید بیمه خود را سرموقع و سریع انجام دهید. ممکن است اپلیکشن موبایل هم داشته باشند که برای شما پیامک ارسال کند. در زمان صدور بیمه‌نامه یا دریافت آن، از وجود این سیستم مطمئن شوید.

 

نکاتی برای کم کردن هزینه‌های تمدید بیمه خودرو

مقایسه

این بهترین روش برای پس انداز پول به هنگام تمدید پوشش بیمه خودروی شما است. کسانی که از قیمت‌های تمدید کنونی که توسط بیمه خودروی فعلی‌شان پیشنهاد می‌شوند، راضی‌اند و به همین دلیل، قیمت‌های پیشنهادی از جانب دیگر شرکت‌ها را با هم مقایسه نمی‌کنند، شانس کم شدن هزینه‌های تمدید بیمه خودرو را از دست می‌دهند.

چندین سال است که تعداد خیلی زیادی پرتال مقایسه بیمه به منظور کمک به مقایسه بیمه‌ها، خرید و حتی تمدید پوشش بیمه خودرو، با رابطی کاربر پسند راه‌اندازی شده است.

اگر شما مالک یک خودرو هستید، باید به این تسهیلات دسترسی پیدا کرده و طرح‌های تمدید بیمه خودروی متعدد را با هم مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند که با هزینه‌های بسیار کمتری معامله‌ای را برای تمدید پوشش بیمه خودروی خود رقم بزنید.

تنها ویژگی‌های لازم را انتخاب کنید

به هنگام مقایسه چند طرح تمدید خودرو، ممکن است با ویژگیهایی مواجه شوید که شرکت‌های بیمه عرضه می‌کند. با این حال، اگر تنها ویژگی‌های خاصی که لازم دارید را انتخاب کنید و طرح‌های گران قیمت با ویژگی‌های بسط یافته که حتی به خودروی شما مربوط نمی‌شود را حذف کنید، کار عاقلانه‌ای کرده‌اید.

گزینه‌های موجود را محدود کنید تا بتوانید نیازهای خاص خود را برطرف کرده و مقدار زیادی پول پس انداز کنید.

عدم دریافت خسارت

در صورتی که هیچ مطالبه خسارتای در طول یک سال صورت نگرفته باشد، دارندگان خودرویی که دارای پوشش بیمه معتبری می‌باشند به هنگام تمدید پوشش بیمه واجد شرایط دریافت تخفیف یا امتیازی انحصاری در حق بیمه‌های آتی خود خواهند بود. از این تخفیف با نام “عدم دریافت خسارت” یاد می‌شود که هر سالی که بدون مطالبه بگذرد، مقدار آن افزایش پیدا می‌کند.

تمدید زودتر از موعد

توصیه می‌شود که بیمه خودروی خود را حداقل دو هفته قبل از تاریخ تمدید مورد نظر تمدید کنید. طبیعتاً بیمه‌نامه از تاریخ انقضاء بیمه‌نامه قبلی تمدید می‌شود، چونکه این دو هفته در بیمه‌نامه قبلی تحت پوشش قرار دارد. حق‌بیمه اضافی هم بابت این موضوع پرداخت نخواهید کرد.

نوبت شما است!

مالک یک خودرو بودن به معنی هزینه نگهداری و تعمیر و تمدید منظم بیمه است. با پیروی از دستورالعمل‌های فوق و پیاده‌سازی این روش‌های مقرون به صرفه می‌توانید بیمه خود را به موقع و بدون زحمت تمدید کنید و در عین حال مقدار زیادی پول پس انداز کنید.

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

بیمه خودرو

تمدید بیمه خودرو

بیمه شخص ثالث

تمدید بیمه شخص ثالث

تمدید بیمه

استعلام بیمه

استعلام بیمه شخص ثالث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *